+380 (44) 495-04-05

+380 (97) 495-04-05  

На виконання Закону України «Про ринок природного газу», за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 квітня 2017 р. відокремлено плату за газ від плати за транспортування (розподіл) природного газу. Тому, крім звичайного рахунку за спожитий газ за березень 2017 р., ви отримаєте рахунок на сплату за розподіл природного газу за квітень 2017 р.  

НА ПІДСТАВІ ЯКОГО НОРМАТИВНОГО АКТУ ВІДОКРЕМЛЕНО ОПЛАТУ ПОСЛУГИ ЗА РОЗПОДІЛ?

З 1 квітня 2017 р. набрав чинності пункт 1 глави 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494. Згідно цього пункту розрахунки споживача за договором розподілу природного газу здійснюються за тарифом, встановленим НКРЕКП для відповідного обл(міськ)газу, виходячи з величини приєднаної потужності об’єкта споживача. Тариф для ПАТ «Київгаз» встановлено постановою НКРЕКП від 28.03.2017 р. № 359. Вартість послуги розподілу природного газу сплачується побутовим Споживачем передплатою (до 05 числа) на підставі рахунка ПАТ «Київгаз» відповідно до п. 6.4. Публічного договору розподілу природного газу.


В ЯКИХ МІСТАХ, ОКРІМ КИЄВА, ЗАПРОВАДЖЕНА ОПЛАТА ЗА РОЗПОДІЛ?

Тариф на послуги розподілу природного газу установлений для споживачів природного газу по всій Україні. При чому для мешканців міста Києва встановлено один з найменших тарифів.

ЩО ОЗНАЧАЄ РОЗДІЛЕННЯ ОПЛАТ?

Споживачі тепер оплачують постачальнику ДП «КиївГазЕнерджи» на окремий рахунок плату за спожитий газ та на окремий рахунок ПАТ «Київгаз» плату за послугу транспортування (розподілу) газу, інакше кажучи, за користування газовими мережами. Таке розділення практикується в Європі і передбачено Законом України «Про ринок природного газу».


ЯКІ ПЕРЕВАГИ ОТРИМУЄ СПОЖИВАЧ ПРИ РОЗДІЛЕННІ ОПЛАТИ?

 • ціна на газ (товар) зменшується;
 • рівномірне, щомісячне нарахування за послугу транспортування (розподілу) незалежно від обсягу споживання газу;
 • рахунок для абонентів з великим обсягом споживання газу зменшиться;
 • підвищення рівня якості та безпеки газопостачання;
 • зрозумілий та прозорий рахунок.


ЯК БУДЕ РОЗРАХОВУВАТИСЬ РОЗМІР ОПЛАТИ ПОСЛУГИ ЗА РОЗПОДІЛ?

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила тариф на послуги розподілу природного газу.
Для розрахунку розміру оплати послуги за розподіл (абонплати) за основу береться цей тариф та максимальна пропускна спроможність лічильника в залежності від його типорозміру (G-1.6; G-2.5; G-4; G-6; G-10; G-16; G-25), що зазначений на кожному квартирному лічильнику.

Чим більший типорозмір лічильника, тим вища сума абонплати.
У місті Києві встановлений один з найнижчих тарифів, на основі якого розраховується оплата за транспортування (розподіл) природного газу.

ЯКИЙ ВСТАНОВЛЕНО ТАРИФ НА РОЗПОДІЛ ПРИРОДНОГО ГАЗУ І ВІД ЧОГО ВІН ЗАЛЕЖИТЬ?

Відповідно до постанови НКРЕКП тариф на розподіл природного газу залежить від потужності встановленого газового обладнання та типорозміру лічильника. Для типорозміру лічильника G-1.6 встановлено тариф 28,70 грн. в місяць; для G-2.5 – 45,93 грн. в місяць; для G-4 – 68,89 грн. в місяць; для G-6 – 114,82  грн. в місяць; для G-10 – 183,71 грн. в місяць).

ЯКИЙ ТАРИФ ПЕРЕДБАЧЕНО ДЛЯ ОБ’ЄКТА ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА, НЕ ОБЛАДНАНОГО ЛІЧИЛЬНИКОМ ГАЗУ, ЩО РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ЗА НОРМАМИ СПОЖИВАННЯ?

 • для газової плити – за типорозміром лічильника G-2.5 - 45,93 грн. в місяць;
 • для газової плити та за наявності водонагрівача – за типорозміром лічильника G-6 – 114,82 грн. в місяць;
 • за наявності газового котла – за типорозміром лічильника G-10 – 183,71 грн. в місяць.

ЯКИЙ ТАРИФ ПЕРЕДБАЧЕНО ДЛЯ ОБ’ЄКТА ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА, ОБЛАДНАНОГО ЗАГАЛЬНОБУДИНКОВИМ ЛІЧИЛЬНИКОМ?

За типорозміром лічильника G-2.5 - 45,93 грн. в місяць.

ЧОМУ НЕОБХІДНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНОК ЗА ПОСЛУГУ З РОЗПОДІЛУ?

Відповідно до положень Кодексу ГРМ за несплату платежів за послугу транспортування (розподілу) припиняється розподіл та/або споживання природного газу.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЩОБ НАРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛИ РЕАЛЬНОМУ СПОЖИВАННЮ ГАЗУ?

Передавати показання квартирного лічильника станом на 1 число місяця. Цей обов’язок абонента передбачено пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ. За вашими показаннями буде здійснено нарахування. Показання можна передати наступним чином:

 • за номером 495-04-05 (пункт 2 голосового меню);
 • в «особистому кабінеті» на сайті: www.test3.kg-shop.com;
 • через SMS-повідомлення на номери 067 006 7 104 (Київстар) та  050 450 7 104 (Водафон) – зазначте особовий рахунок (10 цифр) через пробіл показання лічильника (до 5 цифр); 
 • через скриньки, які встановлено на газифікованих будинках усіх районів міста

ЯКЩО СПОЖИВАЧ ВИКОРИСТОВУЄ ГАЗ ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ, ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ЙОГО ВИТРАТИ?

Для абонентів, які використовують природний газ для опалення будинку, загальна вартість послуг може зменшиться, оскільки вартість послуг транспортування (розподілу) до 01 квітня 2017 р. зростала разом з обсягом спожитого газу. А тепер розмір оплати за розподіл буде фіксованим.

ЧИ БУДЕ ДІЯТИ СУБСИДІЯ НА ПОСЛУГИ ЗА РОЗПОДІЛ?

На даний час державними органами не оприлюднено офіційну інформацію стосовно цього питання.

ЯК ЗМІНИТЬСЯ ТАРИФ НА ГАЗ, ЯК НА ТОВАР?

Ціна на природний газ для населення очікувано знизиться. Але станом на сьогодні Кабінет Міністрів ще не оприлюднив нову ціну газу.
До 01.04.2017 роздрібна ціна на газ для населення включала в себе:
закупівельну ціну природного газу НАК «Нафтогаз України»;
транспортування магістральними газопроводами ПАТ «Укртрансгаз»;
податок на додану вартість;
розподіл газу облгазами;
тариф на постачання газу.
З 1 квітня 2017 року з роздрібної ціни на природний газ прогнозовано буде виключено плату за розподіл газу містом та плату за транспортування магістральними газопроводами.

Також з інформацією про розділення оплати за газ ви можете ознайомитись ТУТ